|  | 

Pcm Lublin kontakt

Upadłość osoby prywatnej

Upadłość osoby prywatnej
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Upadłość osoby prywatnej

Po ostatniej zmianie praw pozwalających na upadłość osoby prywatnej, coraz więcej konsumentów zaczyna korzystać z tej możliwości. Stała się ona łatwiej dostępna dla każdego i nie taka droga jak dotychczas. Wcześniej osoba prywatna musiała zapłacić sporą, nawet kilkutysięczną kwotę postępowania. Teraz może ją pokryć skarb państwa – chwilowo lub całkowicie. Nowe prawa odnoszą się jednak jedynie do osób, które nie prowadzą własnych przedsiębiorstw. Aby przedsiębiorca mógł ogłosić upadłość osoby prywatnej, musi odczekać rok po zamknięciu działalności i wykreśleniu jej z Krajowego Rejestru Sądowego.
Z tej możliwości może skorzystać każdy, niezależnie od charakteru długów. Jedynym kryterium jest, że do niewypłacalności nie doprowadził samodzielnie i przez własne zaniedbanie.
Nie jest to łatwy ani przyjemny proces, ponieważ dochodzi do całkowitej likwidacji majątku, jednak pozwala on na jednorazowe pozbycie się swoich długów.
Mimo nowych możliwości ogłaszania upadłości konsumenckiej, wiele osób nie słyszało nawet o takiej możliwości.

zobacz także: http://www.pomysl-na-prezent24.pl

upadlosc-osoby-prywatnej

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

    Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

    Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto? Mediacja zapewnia równorzędną pozycję uczestników konfliktu – każda ze stron ma możliwość wyrażenia swoich potrzeb, oczekiwań oraz obaw. Mediacja umożliwia stronom decydowanie o sposobie rozwiązania sporu i znalezienie rozwiązań satysfakcjonujących wszystkich. Mediacja koncentruje rozwiązania na przyszłych korzyściach. Czas trwania mediacji jest krótszy niż czas trwania postępowania sądowego.

  • O mediacji

    O mediacji

    O mediacji Mediacja to „królowa ADR” (ang. Alternative Dispute Resolution – alternatywne metody rozwiązywania sporów). To miano jest w pełni usprawiedliwione – mediacja jest skuteczna, szybka, poufna i dużo mniej kosztowna niż postępowanie sądowe. W mediacji rozwiązanie wypracowują sami uczestnicy sporu – osoby, które najlepiej wiedzą, co się stało i co w danej sytuacji będzie