|  | 

Pcm Lublin kontakt

Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

Mediacja zapewnia równorzędną pozycję uczestników konfliktu – każda ze stron ma możliwość wyrażenia swoich potrzeb, oczekiwań oraz obaw.
Mediacja umożliwia stronom decydowanie o sposobie rozwiązania sporu i znalezienie rozwiązań satysfakcjonujących wszystkich.
Mediacja koncentruje rozwiązania na przyszłych korzyściach.
Czas trwania mediacji jest krótszy niż czas trwania postępowania sądowego.
Mediacja jest bardziej komfortowa dla stron niż tradycyjne postepowanie sądowe – w mniej sformalizowanej, niestresującej atmosferze daje możliwość wypracowania własnych rozwiązań problematycznych kwestii.
Mediacja jest poufna, pozwala na zachowanie prywatności i uniknięcie upublicznienia drażliwych tematów.
Mediacja jest dobrowolna – na każdym etapie można zrezygnować z udziału w postępowaniu mediacyjnym.
Koszty mediacji są znacznie niższe niż koszty postępowania sądowego, a w określonych przypadkach strony mogą ubiegać się o zwrot poniesionych opłat sądowych.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

rozwiazywanie-sporow-w-drodze-mediacji-dlaczego-warto

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • O mediacji

    O mediacji

    O mediacji Mediacja to „królowa ADR” (ang. Alternative Dispute Resolution – alternatywne metody rozwiązywania sporów). To miano jest w pełni usprawiedliwione – mediacja jest skuteczna, szybka, poufna i dużo mniej kosztowna niż postępowanie sądowe. W mediacji rozwiązanie wypracowują sami uczestnicy sporu – osoby, które najlepiej wiedzą, co się stało i co w danej sytuacji będzie

  • Usługi komornicze Opole

    Usługi komornicze Opole

    Komornik w Opolu W każdym miejscu w Polsce, jak również na świecie można spotkać osoby o niejasnej proweniencji lub upośledzone umysłowo. Taki wioskowy głupek jest elementem niemal każdego krajobrazu. Nie inaczej rzecz się ma z Opolem. Osoba oferująca usługi komornicze Opole nie jest nikim ważnym. Nie jest także wioskowym głupkiem, niech Bóg broni tak o