|  | 

Pcm Lublin kontakt

Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

Odszkodowanie za wypadek śmiertelny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodziny tragicznie zmarłych osób często idą do sądu i szukają tam zadośćuczynienia. Trzeba być jednak bardzo wyrachowanym, aby liczyć, że jakiekolwiek pieniądze będą mogły naprawdę zastąpić ważnego człowieka. Tak nie jest, choć niewątpliwie w wielu wypadkach odszkodowanie za wypadek śmiertelny pozwala rodzinie zmarłego jakoś przetrwać. Często na skutek takiego tragicznego wydarzenia, bliscy tracą źródło dochodu i wówczas odszkodowanie to sposób na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia. Przynajmniej na jakiś czas. Sądy często przystają na takie rozwiązanie, choć niewątpliwie trzeba najpierw udowodnić czyjeś zaniedbanie bądź niewypełnienie obowiązków. Wielu rodzinom chodzi przede wszystkim o wskazanie winnego. Chcą w ten sposób uczynić śmierć bliskiej osoby czymś ważnym, czymś co być może pozwoli w przyszłości uratować kogoś innego. Winnych należy ukarać, powtarzają zrozpaczeni rodzice i dzieci w żałobie. I choć trudno nie zauważyć, że kierują nimi silne emocje, nie można odmówić im racji.

odszkodowanie-za-wypadek-smiertelny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

    Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto?

    Rozwiązywanie sporów w drodze mediacji – dlaczego warto? Mediacja zapewnia równorzędną pozycję uczestników konfliktu – każda ze stron ma możliwość wyrażenia swoich potrzeb, oczekiwań oraz obaw. Mediacja umożliwia stronom decydowanie o sposobie rozwiązania sporu i znalezienie rozwiązań satysfakcjonujących wszystkich. Mediacja koncentruje rozwiązania na przyszłych korzyściach. Czas trwania mediacji jest krótszy niż czas trwania postępowania sądowego.

  • O mediacji

    O mediacji

    O mediacji Mediacja to „królowa ADR” (ang. Alternative Dispute Resolution – alternatywne metody rozwiązywania sporów). To miano jest w pełni usprawiedliwione – mediacja jest skuteczna, szybka, poufna i dużo mniej kosztowna niż postępowanie sądowe. W mediacji rozwiązanie wypracowują sami uczestnicy sporu – osoby, które najlepiej wiedzą, co się stało i co w danej sytuacji będzie