|  | 

Mediator sądowy Lublin

Nieznany sprawca a odszkodowanie

Nieznany sprawca a odszkodowanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nieznany sprawca a odszkodowanie

W tym roku nasza córka była poszkodowaną w bardzo przykrym wypadku. Miał on miejsce pod szkołą, gdzie na pasach potrącił ją samochód osobowy. Pechowo jednak sprawcą była osoba tak niepoważna, że zbiegła ona z miejsca wypadku. Czy mamy szansę uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca wypadku jest nieznany?

Niestety, sytuacja, w której sprawca wypadku jest nieznany z powodu tego, że zbiegł z miejsca wypadku jest bardzo powszechna. Zdarzenie to nie przekłada się jednak na to, abyście Państwo nie mieli szansy na uzyskanie odszkodowania. W przypadku, jaki przedstawiony został powyżej wezwanie do wypłaty odszkodowania do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ta właśnie instytucja odpowiedzialna jest za wypłatę odszkodowania w przypadkach, w jakich nie rozpoznano sprawcy szkody lub gdy sprawca nie był ubezpieczony.

Warto jednocześnie zapamiętać, iż Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca te odszkodowania za szkody osobowe, które związane są z utratą zdrowia. W Państwa przypadku powinno się więc w trybie ekspresowym wysłać pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz zabrać wszelkie dowody i oświadczenia świadków, które potrzebne będą w procesie odszkodowawczym.

nieznany-sprawca-a-odszkodowanie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Duplicate content a prawo autorskie

    Duplicate content a prawo autorskie

    Duplicate content a prawo autorskie W dzisiejszym artykule postaram się zwrócić Twoją uwagę na problem naruszenia praw autorskich w procesie pozycjonowania, a dokładnie na problem tzw. duplicate content. Jednym z elementów w procesie pozycjonowania jest tworzenie tzw. zaplecza, czyli zbioru stron na których zamieszczane są linki pozycjonujące. Najbardziej skuteczne zaplecze to takie, które jest tematycznie

  • Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe

    Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe

    Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe Temat praw autorskich bliski jest niemal każdemu freelancerowi, od grafika, programisty, pisarza po web designera czy copywritera. Niezależnie jednak od tego w jakiej branży działasz, jako Twórcy przysługują Tobie prawa autorskie do stworzonego utworu. Dzisiejszym wpisem postaram się przybliżyć Ci w skrócie jakie uprawnienia wchodzą w skład prawa