|  | 

Mediator sądowy Lublin

Jakie odszkodowanie – obliczanie wysokości odszkodowania

Jakie odszkodowanie – obliczanie wysokości odszkodowania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jakie odszkodowanie – obliczanie wysokości odszkodowania

W związku z moim ostatnim wypadkiem komunikacyjnym zacząłem zastanawiać się jak obliczyć wysokość odszkodowania, które mi się należy. Czy można liczyć na jakąś wskazówkę w tej właśnie kwestii? Proszę o informację na temat tego co jest analizowane podczas oceny wysokości przydzielanego odszkodowania.

W procesie wyznaczania wysokości odszkodowania pod uwagę brane są zróżnicowane oraz bardzo liczne czynniki. Chodzi tu między innymi o:

– rodzaj obrażeń,

– wpływ utraty zdrowia na życie oraz wpływ możliwych powikłań na przyszłość,

– stopień, w jakim wypadek wpłynął na dotychczasowe życie poszkodowanego,

– prognoza na przyszłość osoby poszkodowanej,

– rodzaj wykonywanej przez osobę poszkodowaną pracy, jej zawód,

– przyczynienie się do wypadku,

– wiek osoby poszkodowanej.

Dokładna analiza tych właśnie czynników oraz ich podsumowanie pozwala na stwierdzenie tego jakie odszkodowanie należy się poszkodowanemu i jaka dokładnie będzie to kwota pieniężna.

jakie-odszkodowanie-obliczanie-wysokosci-odszkodowania

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Duplicate content a prawo autorskie

    Duplicate content a prawo autorskie

    Duplicate content a prawo autorskie W dzisiejszym artykule postaram się zwrócić Twoją uwagę na problem naruszenia praw autorskich w procesie pozycjonowania, a dokładnie na problem tzw. duplicate content. Jednym z elementów w procesie pozycjonowania jest tworzenie tzw. zaplecza, czyli zbioru stron na których zamieszczane są linki pozycjonujące. Najbardziej skuteczne zaplecze to takie, które jest tematycznie

  • Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe

    Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe

    Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe Temat praw autorskich bliski jest niemal każdemu freelancerowi, od grafika, programisty, pisarza po web designera czy copywritera. Niezależnie jednak od tego w jakiej branży działasz, jako Twórcy przysługują Tobie prawa autorskie do stworzonego utworu. Dzisiejszym wpisem postaram się przybliżyć Ci w skrócie jakie uprawnienia wchodzą w skład prawa