|  | 

Polskie centrum mediacji Lublin

Jak skorzystać z mediacji ?

Jak skorzystać z mediacji ?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak skorzystać z mediacji?
Istnieją dwa sposoby na skorzystanie z mediacji:

Na podstawie skierowania sądu. Postanowienie o skierowaniu do mediacji może wydać sąd z inicjatywy własnej lub na podstawie wniosku pokrzywdzonego – oskarżonego/ stron postępowania cywilnego. Wniosek nie musi być sformułowany na piśmie, wystarczy wnieść prośbę ustnie na posiedzeniu sądowym do sędziego prowadzącego sprawę o skierowanie sprawy do mediacji.

Na podstawie złożenia wniosku o przeprowadzenie mediacji (spełnia rolę pozwu w postępowaniu mediacyjnym, jest jednak dużo prostszym i łatwiejszym w przygotowaniu pismem).
Pamiętajmy, iż mediacja pozasądowa może zostać zainicjowana przez same strony jak również inne podmioty np. sąsiad, właściciel firmy, w której między pracownikami tli się konflikt, sam mediator itp. Następnie strony/ strona zgłaszają się do wybranego ośrodka mediacyjnego i spotykają z mediatorem. Celem takiego spotkania jest rozmowa o problemie oraz możliwościach jego rozwiązania w drodze mediacji.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

jak-skorzystac-z-mediacji

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Przebieg mediacji

    Przebieg mediacji

    Przebieg mediacji Etap pierwszy Wstępne posiedzenia mediacyjne z każdą ze stron Strony zapoznają się z instytucją mediacji, jej przebiegiem i zasadami. Ustalane są indywidualne zasady współpracy i zakreślany czas trwania mediacji. Strony przedstawiają swoje wizje problemu, potrzeby i oczekiwania. Etap drugi Posiedzenie mediacyjne z udziałem obu stron (możliwe jest przeprowadzenie więcej niż jednego posiedzenia mediacyjnego

  • Aplikacje prawnicze – kiedy i dla kogo?

    Aplikacje prawnicze – kiedy i dla kogo?

    Wielu maturzystów marzy o studiach prawniczych, o wielkiej karierze radcy prawnego, adwokata, prokuratora, sędziego, notariusza lub komornika. Jednak nie wszyscy wiedzą, jaką ścieżkę kariery obrać i jak się na nią dostać. Nie wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, jak wyglądają egzaminy na aplikacje prawnicze i jaka jest ich zdawalność. Kto i kiedy może ubiegać